fbpx
Koszyk

Konferencja online dla rodziców – Chcę być Skrzydlatym Rodzicem – 13 czerwca 2020

DLACZEGO POWSTAŁA KONFERENCJA DLA RODZICÓW?

Wiele mam poszukuje dzisiaj rzetelnej wiedzy na temat rozwoju i metod wychowania dzieci.  Korzystanie z wielu źródeł sprawia, że czują się one zagubione w gąszczu różnych informacji i mają mętlik w głowie. Dlatego zorganizowałam konferencję dla rodziców, na której będziesz mogła posłuchać doświadczonych ekspertów, zdobyć rzetelną wiedzę “z pierwszej ręki” oraz rozjaśnić swoje wątpliwości zadając pytania na żywo. To z kolei sprawi, że będziesz miała jasność jak wychowywać swoje dziecko i wspierać je w jego rozwoju.

Zrób sobie wartościowy prezent i zadbaj o jakość swojego macierzyństwa!

KONFERENCJA ODBĘDZIE SIĘ W ZAMKNIĘTEJ GRUPIE NA FACEBOOKU

KONFERENCJA TO WIELE KORZYŚCI W JEDNYM MIEJSCU!

  • Będziesz mogła skorzystać z doświadczenia ekspertów z różnych dziedzin w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze, które tracisz korzystając z wielu źródeł.
  • Zdobędziesz wiedzę “z pierwszej ręki”, a dzięki temu będziesz miała pewność, że wychowując swoje dziecko idziesz we właściwym kierunku.
  • Będziesz mogła zadawać pytania ekspertom na żywo, dzięki czemu poczujesz się zaopiekowana i będziesz mogła znaleźć rozwiązanie swojego indywidualnego problemu.
  • Zostaniesz wyposażona w narzędzia, dzięki którym będziesz wiedziała jak możesz zatroszczyć się o siebie i swoje dziecko, co prawi, że staniesz się bardziej opanowana i spokojniejsza.
  • Będziesz mogła wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami organizowanymi przez Partnerów, dzięki czemu sprawisz radość sobie i swojemu dziecku.
  • Oprócz prelekcji głównych będą też goście specjalni, dzięki którym poszerzysz swoje horyzonty i będziesz mogła jeszcze lepiej zadbać o siebie, swoje dziecko i całą rodzinę.
  • Materiały z konferencji będą dostępne przez rok po zakończeniu konferencji, co da Tobie możliwość przyswajania wiedzy we własnym tempie.

Wszystko to bez wychodzenia z domu!

PLAN:

13 czerwca, sobota

9.30 – 10.30Bliskość między rodzicem a dzieckiem w pierwszych miesiącach życia – Joanna Stachlewska

11.00 – 12.00Dwujęzyczność zamierzona, a rozwój dziecka – Sonia Szramek – Karcz

12.30 – 13.30 Rozwój mowy małego dziecka – jak żyć w dialogu już od narodzin – Maria Szyfter

14.00 – 15.00Jak nie zarazić się od dziecka złością i jak zarazić je spokojem – Agnieszka Stążka-Gawrysiak

15.30 – 16.30Jak zaprzyjaźnić się ze stresem w rodzicielstwie – Krystyna Marczak

17.00 – 18.00 – Minimediacje SNO – Jak wspierać dzieci w konstruktywnym radzeniu sobie w sytuacjach konfliktowych 
– Alicja Staszczuk

18.30 – 19.30Rozwój seksualny dziecka – Agnieszka Stein 

14 czerwca, niedziela

9:00Przedstawienie partnerów i ogłoszenie konkursów z nagrodami od partnerów (informacje będą znajdowały się w module “Konkursy”). Zachęcam do brania udziału

15 czerwca, poniedziałek

10:00 – Prelekcja gościa specjalnego: Marta Czajka – Nosić dziecko w chuście czy nie nosić? Wprowadzenie do świata chustowego.

16 czerwca, wtorek

13:00 – Prelekcja gościa specjalnego: Ewelina Humerczyk – Naturalne rozwiązania dla zdrowia rodziny

17 czerwca, środa

13:00 – Prelekcja gościa specjalnego: Anna Kuszewska-Sprawka – Jak być uważną mamą i co to w ogóle oznacza?

18 czerwca, czwartek

18:00 – Prelekcja gościa specjalnego: Psycholog dziecięcy Agata Jankowiak – Jak wspierać wysoko wrażliwe dziecko?

19 czerwca, piątek

12:00 zakończenie konkursów.

20 czerwca, sobota

18:00 ogłoszenie wyników konkursów i wyłonienie zwycięzców.

BILETY

Wyjątkowo niska cena!
Tylko do 30.05!

149 zł


Standardowa cena

199 zł

Cena w dniu konferencji i po jej zakończeniu

249 zl


PRELEGENCI

Krystyna Marczak

Krystyna Marczak jest certyfikowanym coachem kryzysowym, autorką bajek terapeutycznych pt. Mądre Bajki, miłośniczką świadomego wychowania, opartego na empatii i szacunku oraz mamą 2 córek. Pomaga rodzicom wychodzić z trudnych sytuacji stresowych i kryzysowych wspierając je poprzez sesje indywidualne (coachingowe i mentoringowe), warsztaty grupowe, bajki terapeutyczne oraz edukację w grupie na FB Szkoła Skrzydlatego Rodzica. Prowadzi również spotkania autorskie z Mądrymi Bajkami dla dzieci w przedszkolach, żłobkach, szkołach i miejscach kulturalnych, gdzie poprzez czytanie swoich bajek szerzy kulturę czytania i pomaga dzieciom zrozumieć swoje emocje oraz inspiruję je do rozwiązywania trudnych sytuacji życiowych.

Alicja Staszczuk

Alicja Staszczuk jest nauczycielką, trenerką komunikacji i wykładowcą. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej Spark Academy jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz koordynatorka tego etapu edukacyjnego. W weekendy przekazuje swoją praktykę studentkom i studentom na Collegium Da Vinci. W międzyczasie prowadzi warsztaty i wykłady z modelu towarzyszenia w rozwiązywaniu konfliktów SNO. Jako edukatorka Pozytywnej Dyscypliny i miłośniczka Porozumienia bez Przemocy z zaangażowaniem towarzyszy dzieciom i dorosłym na drodze poznawania wiedzy i odkrywania własnych zasobów.

Maria Szyfter

mgr Maria Szyfter – logopeda, pedagog specjalny, terapeuta karmienia, kognitywista, terapeuta ręki. Od kilku lat specjalizuje się w terapii najmłodszych dzieci, z początku jako Członek Zarządu Fundacji Wspierania Rozwoju Małego Dziecka „Cali Mali”, a od 2019 roku właścicielka „CzuJemy – Szkoła Terapii Karmienia, Logopedia”. Prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe, warsztaty dla Rodziców, szkolenia dla Specjalistów, w erze #zostańwdomu także konsultacje online. Autorka projektu „Mali Rodacy czytają BEZ kart pracy” oraz programu „Logo, Rytm i Ka dla NajNajów”. Autorka licznych pomocy terapeutycznych DIY, piosenek, wierszyków. Współpracuje z fundacjami, żłobkami, przedszkolami. Prywatnie szczęśliwa Żona i Mama Dwójki Małych Wyścigowców, Członek Zarządu Stowarzyszenia Shifter Karting Racing Team. Nie wyobraża sobie pracy bez pasji, stąd wszystkie w niej działania traktuje jak hobby, które nieustannie rozwija. Przydasięholik, Pieczenioholik i Szkolenioholik

Joanna Stachlewska

Asia jest przede wszystkim położną z 12 letnim doświadczeniem, a od 7 lat – położną środowiskową. Jest również edukatorką karmienia piersią oraz ukończyła specjalizację z pielęgniarstwa neonatologicznego. O sobie mówi: “Jestem entuzjastką porodów naturalnych, a 2 własne porody naturalne utwierdziły mnie jeszcze bardziej w sile i wiedzy natury. Kocham moją pracę, a moim konikiem jest karmienie piersią”.
Razem ze swoją wspólniczką Joanna Kortus prowadzą szkołę rodzenia Położne La Medica – bezpłatna szkoła rodzenia, gdzie pomagają świeżo upieczonym mamom uporać się z trudnościami macierzyństwa.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Agnieszka Stążka-Gawrysiak – coach, coach kryzysowy, mentorka, Facylitatorka metody Self-Reg przeszkolona w kanadyjskim The MEHRIT Centre oraz autorka książki “Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę”, przybliżającej Self-Reg dzieciom i ich opiekunom. Prywatnie – wysoko wrażliwa osoba i mama trzech synów. Poprzez coaching, coaching kryzysowy, mentoring, szkolenia oraz blog DyleMatki wspiera wrażliwe osoby na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

Agnieszka Stein

Agnieszka Stein jest psychologiem i od 1999 roku pomaga dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udziela indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych oraz pomaga rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Udziela również pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomaga im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Pani Agnieszka jest także autorką i współautorką książek takich jak “Dziecko z bliska”, “Nowe wychowanie seksualne”, “Dziecko z bliska idzie w świat”, “Akcja adaptacja” czy “Potrzebna cała wioska”.

Sonia Szramek – Karcz

Sonia Szramek – Karcz jest doktorem nauk humanistycznych, absolwentką Université d’Artois we Francji, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Śląskiego, założycielką projektu Languages & Emotions (www.jezykiiemocje.eu). Prowadzi badania dotyczące wielojęzyczności, dwujęzyczności zamierzonej, języków (ich nauczania i uczenia się), motywacji, emocji i wpływu emocji na ciało. Prowadzi codzienne „Dobranocki dla spokoju umysłu” na fanpage’u Languages & Emotions, webinary oraz Kurs online SONIA UCZY FRANCUSKIEGO.

GOŚCIE SPECJALNI

Agata Kus – Jankowiak

Agata Kus – Jankowiak Jest psychologiem dziecięcym, terapeutą pedagogicznym i hipoterapeutą. Od blisko 10 lat wspiera dzieci i rodziców w budowaniu bliskich relacji, opartych na zaufaniu, uważności i szacunku. Współpracuje ze szkołą podstawową i poradnią psychologiczno – pedagogiczną. Założyła gabinet „Kraina Emocji” w podpoznańskiej Rokietnicy – aby z pasją i sercem pomagać rodzinom. Prowadzi konsultacje dla rodziców, towarzysząc im w procesie zmiany i z szacunkiem odnosząc się do ich potrzeb. Wspiera również dzieci, zarówno w formie spotkań indywidualnych, jak i zajęć grupowych. Towarzyszy im w odkrywaniu mocnych stron, w lepszym poznawaniu siebie – swoich emocji, potrzeb – i zaopiekowaniu się nimi. Prowadzi cotygodniowe zajęcia sensoryczne Smyko-Multisensoryka® – bo głęboko wierzy, że RELACJA jest fundamentem harmonijnego rozwoju każdego człowieka. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i warsztatach, szczególnie tych dotyczących Rodzicielstwa Bliskości, Uważności, Integracji Sensorycznej i neuronauki. Prywatnie jest szczęśliwą mamą 9 letniej Olgi i 4 letniego Jurka.

Marta Czajka

Marta Czajka – Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po szkole ClauWi. Pomysłodawczyni oraz właścicielka marki TWIGA – producenta odzieży i akcesoriów dedykowanych rodzicom noszącym swoje dzieci. Jako doradca pomaga rodzicom nauczyć się nosić ich dzieci w chustach, tak by mogli się tulić, a przede wszystkim, by chusta była narzędziem ułatwiającym im życie. Z radością pomaga też dobierać nosidła tak, by były bezpieczne dla dzieci i wygodne dla rodziców. Prywatnie jest mamą Jagody, Weroniki oraz Dagmary.

Ewelina Humerczyk

Ewelina Humerczyk to promotor zdrowia, zdrowego stylu życia. aromaterapii, refleksologii, ziołolecznictwa, medycyny św. Hildegardy. W swojej praktyce łączy holistyczne metody wsparcia organizmu na różnych płaszczyznach życia. Na co dzień żyje maksymą, że “natura zawsze jest zdolna dać dużo tym, którzy pragną ją zrozumieć.

Anna Kuszewska – Sprawka

Anna Kuszewska-Sprawka jest terapeutką, trenerką uważności oraz mamą trójki chłopców, działa jako Uważna Mama. Wspiera inne mamy w uważnym odkrywaniu siebie. O sobie mówi: “Moją misją jest przybliżyć mamom ideę uważnego i świadomego życia i macierzyństwa, bo wierzę, że to w nim leży sekret bycia spełnioną i szczęśliwą kobietą.”
Uważność zna nie tylko z teorii, sama praktykuje ją od wielu lat, co pomaga jej żyć w równowadze, coraz bliżej siebie i swoich potrzeb.

Oferuje kursy online, zestawy z medytacjami, terapię indywidualną oraz konsultacje psychologiczne. Można ją znaleźć na stronie, fanpage Uważna Mama – Anna Kuszewska-Sprawka. Uważność i wsparcie dla mam oraz w grupie MAM Uważność.


PARTNERZY


PATRONI MEDIALNI